DozownikNUTRI GROUP

Czy jest możliwe indywidualne podejście do karmienia loch w kojcach grupowych? Jak upewnić się, że każda locha spożywa optymalną ilość paszy? Rozwiązaniem jest dozownik elektroniczny Nutri Group. Zasada działania jest prosta – zwierzę po wejściu do kojca samoblokującego identyfikowane jest kolczykiem RFID, a dozownik automatycznie wydaje indywidualnie dopasowaną dawkę paszy. Samoblokujący kojec sprawia że wszystkie zwierzęta są wykarmione, spokojne i nie walczą o hierarchię. Z poziomu aplikacji Fetura CLOUD operator może monitorować skarmienie dla poszczególnych świń oraz wprowadzać niezbędne korekty.

Wyposażając fermę w dozowniki Nutri Group zyskujesz prawdziwie automatyczne karmienie w kojcach grupowych!

NUTRI GROUP w praktyce:

„Jeżeli chodzi o maciory -to jest zupełnie bezobsługowe, wganiamy sztuki, czekamy aż system zbierze wszystkie kolczyki, możemy ustawić każdej z poziomu komputera czy smartfona krzywą żywenia […] i to tyle!”

Mateusz Wiszowaty

hodowla 410 loch, woj. mazowieckie

Karmienie w pełni automatyczne

Dozowniki Nutri Group dzięki zastosowaniu znakowania zwierząt z wykorzystaniem kolczyków RFID automatycznie i w sposób indywidualny wykarmią każdą lochę. W połączniu z aplikacją Fetura CLOUD system zapewnia optymalizację żywienia i odciążenie pracowników chlewni. Automatyczne karmienie zwierząt gwarantuje ich idealną kondycję oraz dodatkowo pozwala na szybkie wytypowanie niedojadających lub chorych zwierząt.

Nutri Group to karmienie w pełni bezobsługowe. System w sposób automatyczny rozpoznaje zwierzęta i przydziela im indywidualnie dopasowane dawki paszy.

Automatyczna
identyfikacja zwierząt

Dzięki zastosowaniu technologii RFID dozowniki Nutri Group automatycznie identyfikują zwierzęta oraz karmią je w sposób indywidualny zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Każde zwierzę otrzymuje zbilansowaną ilość paszy wedle własnego zapotrzebowania.
Dodatkowo dozowniki w połączeniu z systemem Fetura CLOUD na bieżąco informują o zwierzętach niewyjadających co pozwala na szybką diagnozę chorób oraz monitorowanie kondycji loch.

Zautomatyzuj z nami każdy sektor swojej fermy…

Aplikacja Fetura CLOUD

Karmienie indywidualne
Karmienie realizowane indywidualnie według krzywych żywieniowych przypisanych do każdej lochy gwarancją idealnej kondycji zwierząt

Monitoring
Podgląd i analiza danych żywienia w czasie rzeczywistym

Kontrola
Kontroluj fermę oraz zwierzęta zdalnie z poziomu telefonu z dowolnego miejsca na ziemi

Korzyści

Korzystając z dozowników Nutri GROUP wraz
z systemem Fetura COUD zyskujesz:

W pełni automatyczny i bezobsługowy system żywienia grupowego

Zwiększenie masy odsadzeniowej prosiąt

Wyższa skuteczność oproszeń i liczba prosiąt w miocie

Większa mleczność loch i lepsza kondycja zwierzat

Eliminacja błędu ludzkiego i oszczędność czasu operatora

Oszczędność paszy i lepsza rentowność

W pełni automatyczny i bezobsługowy system żywienia grupowego

Zwiększenie masy odsadzeniowej prosiąt

Wyższa skuteczność oproszeń i liczba prosiąt w miocie

Większa mleczność loch i lepsza kondycja zwierzat

Eliminacja błędu ludzkiego i oszczędność czasu operatora

Oszczędność paszy i lepsza rentowność

Opinie naszych klientów

„Jeżeli chodzi o maciory – to jest zupełnie bezobsługowe, wganiamy sztuki, czekamy aż system zbierze wszystkie kolczyki, możemy ustawić każdej z poziomu komputera czy smartfona krzywą żywienia (…) i to tyle!”

Mateusz Wiszowaty

hodowla 410 loch, woj. mazowieckie

„Fetura jest bardzo przydatnym, a wręcz niezbędnym narzędziem do tego, żeby w efektywny sposób wyrównać grupę pod względem kondycji.”

Tomasz Dzikielewski

hodowla 330 loch, woj. warmińsko-mazurskie

„Rozkarmienie następuje w sposób automatyczny, locha w każdym momencie życia z prosiętami dostaje odpowiednią ilość paszy”

Marcin Skalski

hodowla 110 loch, woj. kujawsko-pomorskie

„Jeżeli chodzi o Feturę – ja bym się nie zamieniła – ile ja się napracowałam wcześniej kiedy ręcznie dawałam (paszę), a teraz po prostu jestem kierowniczką”.

Stanisława Tarnowska

hodowla 600 loch, woj. łódzkie

Fetura CLOUD - Nutri GROUP - elektroniczny system karmienia loch na sektorze loch prośnych

Poznaj pozostałe produkty kompatybilne
z systemem Fetura CLOUD:

DOZOWNIK NUTRI ONE

Dochód z prowadzenia fermy świń zaczyna się od macior, a elektroniczny dozownik Nutri One zapewnia utrzymanie ich w szczytowej kondycji.

WAGI SILOSOWE

Korzystanie z wag silosowych w połączeniu z aplikacją Fetura CLOUD pozwala na precyzyjne monitorowanie poziomu paszy w silosach i jej średniego zużycia – w wygodny sposób, z poziomu aplikacji w telefonie lub na komputerze.

PROGRAM HODOWLANY

Fetura CLOUD to kompletne narzędzie kontroli fermy, a program hodowlany to część aplikacji odpowiedzialna za wygodny nadzór grup technologicznych i zadań do wykonania na fermie.

KLIMAT SK4

Utrzymanie optymalnych warunków klimatycznych w budynkach hodowlanych jest wyzwaniem o każdej porze roku – latem zwierzętom grozi przegrzanie, zimą hodowcy borykają się z utrzymaniem właściwego poziomu wentylacji.

STACJA SORTUJĄCO WAŻĄCA

W kojcach grupowych automatyczna stacja sortująca w efektywny sposób skraca czas tuczu, praktycznie likwiduje walki o hierarchię i dostarcza hodowcy szeregu cennych informacji o stanie zwierząt.

LICZNIKI PRĄDU
I WODOMIERZE

Włączenie do systemu Fetura CLOUD liczników prądu i wodomierzy pozwoli w sposób zautomatyzowany monitorować zużycie mediów, a tym samym kontrolować rentowność fermy.

Zadzwoń: +48 695 338 977

Call center czynne od pon. do pt. w godzinach 8.00-16.00

Zadaj nam pytanie:

    Dziękujemy za wiadomość. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe

    Porozmawiajmy
    o automatyzacji
    Twojej chlewni

    Wypróbuj system za darmo. Zrealizuj niemożliwe z Fetura CLOUD.