Liczniki zużycia energii elektrycznej i wody
METRIS

Włączenie do systemu Fetura CLOUD liczników prądu i wodomierzy pozwoli w sposób zautomatyzowany monitorować zużycie mediów, a tym samym kontrolować rentowność fermy. Dzięki możliwości konfiguracji alarmów i powiadomień, hodowca jest w stanie natychmiast wychwycić wyciek wody lub brak zasilania w dowolnej części budynku zarządzanej przez system – także wtedy kiedy nie ma go na chlewni. Dokładna informacja na temat ilości spożywanej wody na poszczególnych sektorach pozwoli właściwie zadbać o dobrostan zwierząt, a jednocześnie wykluczyć straty wody na obiektach inwentarskich.

Rzetelne dane
na temat kosztów

Analizując automatycznie podsumowywane koszty zużycia energii elektrycznej i wody w poszczególnych komorach hodowca zdobywa dane niezbędne do tego, żeby w pełni ocenić rentowność całej chlewni, a co za tym idzie zdobywa narzędzie pozwalające na zwiększenie dochodów z prowadzonego gospodarstwa.

Centrum dowodzenia

Fetura CLOUD automatycznie gromadzi dane z Twojej fermy i staje się jej centrum dowodzenia. Dotychczas hodowcy musieli żmudnie zestawiać ze sobą dane z wielu źródeł,różnych programów hodowlanych
i papierowych kart loch. Wartości z liczników spisywano ręcznie na komorach, temperatury na sektorach odczytywano na sterownikach klimatu na korytarzach – teraz te wszystkie dane dostępne są dla Ciebie w jednej aplikacji z dowolnego miejsca na świecie.

Przenieś hodowlę
w erę cyfrową
z systemem Fetura CLOUD.

Zawsze na bieżąco

Analiza
Hodowca posiada zawsze aktualne informacje na temat zużycia prądu i wody – wygodnie z poziomu aplikacji w telefonie z dowolnego miejsca na ziemi.


Alarmy
Możliwość ustawienia alarmu maksymalnego przepływu wody pozwoli wykryć nieszczelności lub wycieki. Alarm o zaniku zasilania uchroni hodowcę przed sytuacjami niebezpiecznymi na terenie całej chlewni.


Wykresy
Dwa rodzaje wykresów historycznych zużycia energii i wody (godzinowy z danej doby lub dzienny np. z całego miesiąca)

Korzyści

Korzystając z liczników METRIS wraz z systemem Fetura CLOUD zyskujesz:

Mniejszy nakład pracy ludzkiej i czasu przy nadzorze liczników

Kontrola wydatków na energię elektryczną i wodę w każdym cyklu

Wszystkie urządzenia na fermie w jednej aplikacji

Dokładna kontrola wydatków pozwoli na świadome inwestycje i dalszy rozwój hodowli

Alarmy zapewniają bezpieczeństwo fermy i ciągłość produkcji

Analiza zużycia wody zapewnia utrzymanie prawidłowego dobrostanu zwierząt

Mniejszy nakład pracy ludzkiej i czasu przy nadzorze liczników

Kontrola wydatków na energię elektryczną i wodę w każdym cyklu

Wszystkie urządzenia na fermie w jednej aplikacji

Dokładna kontrola wydatków pozwoli na świadome inwestycje i dalszy rozwój hodowli

Alarmy zapewniają bezpieczeństwo fermy i ciągłość produkcji

Analiza zużycia wody zapewnia utrzymanie prawidłowego dobrostanu zwierząt

Opinie naszych klientów

„Pracuje z Feturą na swoim telefonie, ustawiam sobie porody, a całą dawkę żywieniową komputer sam ustawi od wprowadzenia macior na porodówkę aż do samego odsadzenia. (…) System sam prowadzi żywienie.”

Andrzej Tarnowski

hodowla 600 loch, woj. łódzkie

„Fetura jest bardzo przydatnym, a wręcz niezbędnym narzędziem do tego, żeby w efektywny sposób wyrównać grupę pod względem kondycji.”

Tomasz Dzikielewski

hodowla 330 loch, woj. warmińsko-mazurskie

„Dostajemy obiektywną informacje z systemu z pominięciem człowieka – jest to dla mnie bardzo ważne w Feturze – omijamy czynnik ludzki który na każdej fermie jest najbardziej podatny na błędy.”

Mateusz Wiszowaty

hodowla 410 loch, woj. mazowieckie

„Jeżeli chodzi o Feturę – ja bym się nie zamieniła – ile ja się napracowałam wcześniej kiedy ręcznie dawałam (paszę), a teraz po prostu jestem kierowniczką”.

Stanisława Tarnowska

hodowla 600 loch, woj. łódzkie

Poznaj pozostałe produkty kompatybilne
z systemem Fetura Cloud:

DOZOWNIK NUTRI ONE

Dochód z prowadzenia fermy świń zaczyna się od macior, a elektroniczny dozownik Nutri One zapewnia utrzymanie ich w szczytowej kondycji.

DOZOWNIK NUTRI GROUP

Dozowniki dzięki zastosowaniu znakowania zwierząt z wykorzystaniem kolczyków RFID automatycznie i w sposób indywidualny wykarmią każdą lochę. System w sposób automatyczny rozpoznaje zwierzęta i przydziela im indywidualnie dopasowane dawki paszy.

WAGI SILOSOWE

Korzystanie z wag silosowych w połączeniu z aplikacją Fetura CLOUD pozwala na precyzyjne monitorowanie poziomu paszy w silosach i jej średniego zużycia – w wygodny sposób, z poziomu aplikacji w telefonie lub na komputerze.

PROGRAM HODOWLANY

Fetura CLOUD to kompletne narzędzie kontroli fermy, a program hodowlany to część aplikacji odpowiedzialna za
wygodny nadzór grup technologicznych i zadań do wykonania na fermie.

KLIMAT SK4

Utrzymanie optymalnych warunków klimatycznych w budynkach hodowlanych jest wyzwaniem o każdej porze roku – latem zwierzętom grozi przegrzanie, zimą hodowcy borykają się z utrzymaniem właściwego poziomu wentylacji.

STACJA SORTUJĄCO WAŻĄCA

W kojcach grupowych automatyczna stacja sortująca w efektywny sposób skraca czas tuczu, praktycznie likwiduje walki o hierarchię i dostarcza hodowcy szeregu cennych informacji o stanie zwierząt.

Zadzwoń: +48 695 338 977

Call center czynne od pon. do pt. w godzinach 8.00-16.00

Zadaj nam pytanie:

    Dziękujemy za wiadomość. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe
    Porozmawiajmy
    o automatyzacji
    Twojej chlewni

    Wypróbuj system za darmo. Zrealizuj niemożliwe z Fetura CLOUD.